test olmadan

Test olmadan da anlamak meğerse mümkünmüş, Koronavirüs ile ilgili yeni bir belirti ortaya atıldı. Kişinin korona geçirdiği tırnaklarından belli olacak. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, tırnaklarda ortaya çıkan bir iz kişinin daha önce Kovid-19 geçirdiğini belli ediyor. İngiliz Profesör Tim Spector, bir insanın Kovid-19 geçirip geçirmediğini belirlemek için yeni bir belirti olduğunu belirledi.KORONA TIRNAKLARDAN BELLİ OLUYOR İngiliz Metro gazetesinde yer alan habere göre, bir kişi Kovid-19 geçirdiğinde bu tırnaklarında bir iz bırakıyormuş.

İngiliz Profesör Tim Spector’a göre, tırnaklarda oluşan çizgi bireyin Kovid geçmişi olduğuna işaret ediyor. ‘Beau çizgileri’ olarak da adlandırılan bu durum vücut enfeksiyondan kurtulduğunda ortaya çıkar. ‘Beau çizgileri’nin kızamık veya kabakulak hastalıklarından sonra geliştiği daha önce saptanmıştı.

Fakat bunun Kovid-19 ile de ortaya çıktığına dair henüz bilim dünyasını tatmin edecek büyüklükte bir çalışma bulunmuyor. İngiliz basını.

İngiliz Profesör Tim Spector’ın araştırmanının bu durumu değiştirebileceğinin altını çiziyor. Çizgilere egzama gibi cilt rahatsızlıklarının ve yetersiz beslenmenin de neden olabileceği söyleniyor. Uzmanlar tırnak şeklindeki daha radikal değişikliklerin Tiroid hastalığı, diyabet veya demir eksikliği anemisi gibi ciddi hastalıkların habercisi olabileceği konusunda insanları uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir