veyis kararı

Sedat Peker’in iddiaları sonrası gündeme gelen Veyis Ateş’in, firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği öne sürülmüştü.

Ciner Medya Yönetimi  Ateş’in savunmasını istenmişti.

Son dönemde yayınladığı videolar ve ortaya attığı iddialarla büyük tartışma yaratan

Sedat Peker’in hedefindeki Habertürk sunucusu Veyis Ateş görevinden istifa etti.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI TEKDAĞ’I ARAYARAK İSTİFA ETTİTürkiye’den kaçan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan bir iş için 10 milyon euro talep ettiği öne sürülen Veyis Ateş, iddialar karşısında uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Aynı kanalda çalıştığı gazeteci Fatih Altaylı’nın da uzun süredir gündeminde bulunan Veyis Ateş’in Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ı arayarak istifa ettiğini bildirdiği öğrenildi.

“SAVUNMA VERMEK YERİNE İSTİFA ETMEYİ TERCİH EDİYORUM”Sözcü’ye konuşan ve istifayı kabul ettiğini belirten Kenan Tekdağ şunları söyledi;”Biraz önce Veyis Ateş aradı. ‘Daha fazla tartışmaların odağına girmemek ve yıpranmamak açısından savunma vermek yerine istifa etmeyi tercih ediyorum’ dedi.

“SAVUNMASI İSTENMİŞTİCiner Medya Grubu, geçen pazartesi günü gazeteci Veyis Ateş’ten savunmasını istemişti.

Veyis Ateş Kimdir?

1973 senesinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan Veyis Ateş’in tam ismi Abdurrahman Veyis Ateş’tir. Ateş şu anda Habertürk’te televizyonculuk yapmasına rağmen aslında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Din Felsefesi bölümünden mezun oldu. Üniversite’de radyoculuk dikkatini çekince “Cem Radyo”da radyoculuk yapmaya başladı. Üniversite eğitimi sonrasında Tuna Huş, Gülgün Feyman, Bengül Erdamar gibi isimlerden diksiyon dersi aldı.

Özel bir okulda bir süre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı. 2006 yılında televizyon kariyeri başladı. TV NET’le çalışmaya başlayan Ateş, seyirci karşısına ilk kez bu programla çıktı. 7 yıl boyunca bu kanalda ana haber bülteni anchormani oldu. Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru, Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri gibi programlar sundu.

Habertürk’te hızla yükseldi 2010 yılında kurulan Spikerler Derneği’nin kurucusu ve başkanlık görevini yaptı. 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk ile çalışmaya başladı. Ekim 2014’te de Habertürk’ün Ankara temsilcisi oldu. 2016 yılının Ocak ayında da Habertürk Genel Müdürü olarak kariyerine devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir