Yavaş adaylığı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığına adaylığı konusuna açıklık getirdi.

Seçmenin Millet İttifakı adına aday olarak gösterilebileceğini düşündüğü Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

ZENGİN BİR ANKARA

Yavaş yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı gibi bir hedefinin olmadığını ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hedefinin “Zengin bir Ankara” yaratmak olduğunu vurguladı.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI OLACAĞI DÜŞÜNÜLÜYORDU

2023 seçimlerinde Millet İttifakı’nın aday olarak gösterebileceği düşünülen Yavaş, Cumhurbaşkanlığına aday olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını belirtti. Yavaş yaptığı açıklamada, “Öncelikle zengin bir Ankara vaadini yerine getirmeye çalışıyorum. Belediye başkanlığı yaparken başka bir hedefe odaklanmak gibi bir niyetim yok” ifadelerine yer verdi.

‘ÖNCELİKLİ HEDEFİM ANKARA’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Millet İttifakı’na aday olarak gösterilmesi durumunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in durumu nasıl karşılayacağına yönelik gelen soruya, öncelikli hedefinin Ankara’ya en üst düzeyde belediyecilik hizmeti vermek olduğunu söyledi.

‘BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPARKEN BAŞKA BİR HEDEFE ODAKLANAMAM’

Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, “Ben aynı anda sakız çiğneyip, bisiklet sürebilirim ama belediye başkanlığı yaparken başka bir hedefe odaklanmak gibi bir hedef içinde olamam. Ankara halkına vaatlerimi yerine getirmeye çalışıyorum. Türkiye’de insanlar benim hakkımda ne düşünüyor diye anket yaptırmadım. İnsanların bana sempatiyle yaklaşmasından memnunum. Sayın Akşener de iltifat ediyor. Kendisiyle görüşmüş değilim. Cumhurbaşkanlığı adaylığı gurur verici olur, ama ben zengin bir Ankara hedefine odaklanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir