yeni belirtileri

Korona virüsün mutasyona uğramış halinin insanda ne gibi belirtilere yol açtığına ilişkin bilgilendirmede bulunuldu. Dünya’yı etkisi altına alan,korona virüs salgını ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Virüsün mutasyona uğramış halinin, insanda neden olduğu etkiler hakkında bilgilendirmede bulunuldu..

Yeni Covid-19 varyantında öksürük, yorgunluk ve boğaz ağrısı daha yaygın. Tat ve koku kaybı, nadir de olsa, varyantta daha az görülüyor. Yeni bir araştırmaya göre öksürük, yorgunluk, boğaz ağrısı ve kas ağrısı gibi COVID-19 semptomları, ilk olarak İngiltere’de ortaya çıkan yeni koronavirüs varyantı için pozitif test yapan kişilerde daha yaygın görünüyor.

BAŞ AĞRISI VE NEFES DARLIĞI HALA YAYGIN Baş ağrısı, nefes darlığı, ishal ve kusma ise her iki varyantta yaygın olmaya devam ediyor. Araştırma İngiltere’deki 6,000 kişinin pozitif testlerine dayanıyor. Araştırma ekibi, yeni varyant veya koronavirüsün orijinal türü için pozitif bir testten bir hafta öncesine kadar bildirilen semptomları analiz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir